X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
قیمت تور ارزان استرالیا | لحظه آخری
قیمت هتل و تور ارزان و لحظه آخری و فوری استرالیا 96 - از زمستان، بهار، پاییز، تابستان
enitour جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

فرودگاه جان اف.کندی نیویورک

ترمینال 5 فرودگاه جان اف.کندی نیویورک (جی.اف.کی) بعنوان "ترمینال جت بلو" مورد استفاده قرار می گیرد. این ترمینال شامل ساختمانی است که سابق بر این "تی.دبلیو.ای فلایت سنتر" نام داشت. این فضا توسط ایرو سارینن، معمار فنلاندی آمریکایی در سال 1962 به شکلی طراحی شد تا مشابه یک مرغ دریایی در حال پرواز باشد. طراحی منحصر بفرد این ساختمان سبب شده تا بعنوان مکان  فیلمبرداری برای فیلم هایی همانند "اگه می تونی منو بگیر" استفاده شود.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه باراخاس مادرید

مادرید به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصد سفر مهمی در اروپا است. این فرودگاه زیبا به شکلی طراحی شده که مسافران به راحتی می توانند راه خود را در آن پیدا کنند. از نکات بارز معماری ترمینال 4 این فرودگاه، ستون های فولادی رنگارنگ برای حفظ سقف بامبو هستند که با هدف ایجاد فضای آرامش قسمت برای مسافران، نور آفتاب از آن به داخل می تابد.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه بین المللی پکن

ترمینال 3 فرودگاه بین المللی پکن که برای المپیک سال 2008 گشایش یافت، یکی از بزرگ ترین بناهای روی زمین است. ساختمان این بنا به شکلی طراحی شده که از فراز آسمان مشابه اژدهایی با رنگ های چینی سنتی قرمز و زرد به نظر برسد. پنجره های شیشه ای بزرگ اجازه داده تا فضای داخل آن از نور طبیعی برخوردار شود و کل این ترمینال با رنگ ها کد گذاری شده تا مسافران به راحتی راهشان را پیدا کنند.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه بین المللی دنور

سقف فایبرگلاس نوک زیرک این فرودگاه با الهام از کوه های راکی طراحی شده است. سیستم کابل فولادی زنجیری که مشابه طراحی پل بروکلین است، به حفظ سقف یاری می کند. هم چنین این فرودگاه برای پل پیاده رویی معروف است که به مسافران امکان می دهند به هنگام حرکت برای سوار شدن در هواپیما، هواپیماهایی را که در ذیل پای آن ها پارک شده، مشاهده کنند.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه بین المللی اینچئون در سئول کره جنوبی

فرودگاه بین المللی اینچئون اغلب به دلایل متعدد در فهرست بهترین فرودگاه های جهان به چشم می خورد. این فرودگاه از نظر معماری مشابه یک پایگاه فضایی دوران آینده است و در داخل آن امکاناتی همانند پیست یخ، سالن تئاتر، مرکز خرید و تسهیلات حمام گرفتن رایگان وجود دارد.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه منارای مراکش

نمای خارجی سفید رنگ فرودگاه منارای مراکش به شکل هندسی در سقف طراحی شده که نور آفتاب با عبور از آن به شکل قشنگی در محیط داخل فرودگاه منعکس می شود. در ساخت این فرودگاه از مدل های عربی به همراه آمیزه ای از طراحی مدرن و اسلامی سنتی استفاده شده است.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه چنای سنگاپور

ترمینال 3 فرودگاه چنای در سنگاپور سقفی با بیش از 900 پنجره سقفی دارد که هر یک به شکلی قرار گرفته تا نور به میزان کافی به محیط داخل منعکس شود و هم چنین در قسمت دریافت بار و وسایل مسافران، یک باغ عمودی پنج طبقه وجود دارد. باغ های داخلی در تمام این فرودگاه فضای آرامی به محیط شلوغ آن بخشیده اند.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ که در این جزیره کوچک قرار دارد، این احساس را به مسافران میدهد که به جای باند فرود، در حال فرود آمدن در آب هستند. گردش در فضای داخلی آن راحت بوده و برای حمل وسایل از هواپیما تا قطار اکسپرس هنگ کنگ، مسافران وادار به ردن شدن از هیچ پله معمولی یا برقی نیستند.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه سوندیکای بیلبائوی اسپانیا

فرودگاه سوندیکای بیلبائو به سبب شباهتش به کبوتری که بال هایش را برای پرواز باز کرده، در اسپانیایی به "لا پالوما" یعنی کبوتر نیز شهرت یافته است. اسکلت بتنی و فولادی آن با محیط سرسبز مجاور بیلبائو یکی شده و سالن عزیمت چهار طبقه آن در تمام روز از نور طبیعی بهره مند است.

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

 

فرودگاه بین المللی کاراسکوی اروگوئه

این فرودگاه توسط رافائل وینیولی طراحی شده است. سقف این فرودگاه به گونه ای طراحی شده که داخل آن از نور طبیعی برخوردار شود. سالن های انتظار نیز مکان های راحتی برای مسافران یا افرادی که در انتظار رسیدن و استقبال از مسافران هستند، فراهم می کنند

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :