X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
قیمت تور ارزان استرالیا | لحظه آخری
قیمت هتل و تور ارزان و لحظه آخری و فوری استرالیا 96 - از زمستان، بهار، پاییز، تابستان
enitour جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

هاوایی مجمع‌الجزایر خیلی زیبایی در آمریکا است که سالیانه گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند. این جزیره نیز مانند بسیاری از جا‌های دیگر دارای حقایقی است که اطلاع از آن‌ها خیلی جالب خواهد بود. همراه ما باشید.

هاوایی مجموعه جزایری در آمریکا است که سالیانه گردشگران زیادی را میزبانی می‌کند و علت این موضوع نیز جاذبه‌های طبیعی خیلی زیبای این منطقه است. در حقیقت هاوایی نسبت به ۵۰ ایالت دیگر آمریکا،‌ یکی از بهترین‌ها در زمینه گردشگری است و طبیعت خیلی زیبایی دارد. حالا در این مقاله از دیتاسرا تصمیم داریم تا به این منطقه بپردازیم و اطلاعاتی راجع به حقایق هاوایی به‌ شما ارایه دهیم.

۱- جزیره اوآهو (Oahu) دارای بزرگراه‌های بین ایالتی است


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


بزرگراه‌هایی در جزیره اوآهو وجود دارند که البته این بزرگراه‌های بین ایالتی در عمل دو یا چند ایالت را به یکدیگر متصل نمی‌کند، بلکه به سبب کیفیت بالایی که دارد توانسته‌اند چنین نامی را به خودشان اختصاص دهند. در اوآهو سه بزرگراه این چنینی وجود دارد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که این بزرگراه‌ها در رده بزرگراه‌های H قرار می‌گیرند و شرایط بهتری نسبت به‌بزرگراه‌های عادی I دارند.

۲- فضانوردان آپولو برای فرود در ماه در هاوایی آموزش دیدند


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


آموزش فضانوردان آپولو برای فرود روی ماه در قسمت خاصی از بلند‌ترین کوه جهان یا همان مونوکی (Mouna Kea) صورت گرفت که البته ساختار‌ی خیلی شبیه به سطح ماه دارد. این منطقه در حال حاضر روستای آپولو (Apollo Velley) نامیده می‌شود. مریخ‌نورد کنجکاوی نیز در منطقه آتشفشانی این کوه توانست شبیه‌سازی‌های مورد نظر را پشت سر بگذارد. البته تاحدودی نیز شن‌های آن مشابه به سطح کره مریخ هستند.

۳- گردشگران تنها امکان بازدید از ۶ جزیره این منطقه را دارند


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


دو جزیره از هشت جزیره اصلی در هاوایی خالی از سکنه است و البته به انجام فعالیت‌های فرهنگی مردمان هاوایی محدود شده است. Kahoolawe کوچک‌ترین جزیره در این بین است که در جنگ جهانی دوم بعنوان محدوده بمب‌گذاری استفاده می‌شد و همین موضوع باعث شد تا به آن لقب The Target Island یا (جزیره هدف) را بدهند. جزیره Niihau نیز شرایط مشابهی دارد و تنها پرسنل نیروی دریایی و مقامات دولتی می‌توانند به آنجا بروند. این جزیره نیز دارای لقب The Forbidden Island یا (جزیره فراموش شده) است که لقب جالب و هیجان برانگیزی به نظر می‌رسد.

۴- حادثه هوایی Niihau


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


هواپیمای خلبان ژاپنی در Pearl Harbor که بندرگاهی برای نیرو‌های نظامی است دچار حادثه شد و پس از آن مردم محلی خلبان را اسیر کردند. سه نفر از ژاپنی تبار‌های این جزیره به خلبان یاری کردند تا از اسارت درآید و پس از آن توانست بر اسیر کنندگانش غلبه کند و البته چند گروگان نیز گرفت، اما مدتی بعد در جریان مبارزه کشته شد.

۵- اولین فرد غیرژاپنی که در مسابقات کشتی‌گیری سومو رتبه Yokozuna را به دست آورد اهل هاوایی بود


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


Akebono Tara یا همان Chad Haaheo Rowan پس از ۵ سال رقابت توانست به بالاترین رتبه کشتی‌گیری دست یابد. وزن وی ۵۱۴ پوند و قد آن ۶.۸ فوت بود که همین موضوع باعث شد یکی از سنگین‌ترین و بلند قد‌ترین کشتی‌گیران سومو در طول تاریخ باشد. او در سال ۲۰۰۱ از کشتی سومو کناره‌گیری کرد و تبدیل به یکی از کشتی‌گیران حرفه‌ای در سطح ژاپن شد.

۶- زندگی مارهای هاوایی در خطر است


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


در جزایر هاوایی خزندگان زیادی وجود داشت که در حال حاضر به سبب حضور شکارچیان از بین رفته‌اند که البته گردشگران نیز در طول سفرشان باید آن‌ها را در نظر داشته باشند. تاکنون گفته می‌شد که در این جزیره مار‌ها از بین رفته‌اند اما جدیدا چند الگو از آن‌ها بالاخص مار قهوه‌ای درخت دیده شده است – مترجم

۷- مردم هاوایی خیلی بیشتر از سرانه مصرف کنسرو گوشت آمریکا مصرف می‌کنند


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


هر نفر در جزایر هاوایی در سال حدود ۵ کنسرو گوشت (تهیه شده از ژامبون) مصرف می‌کند که این میزان در مجموع سالیانه ۷ میلیون کنسرو است. البته آمار دروغ نمی‌گویند و این غذا در هاوایی خیلی محبوب است و شعب مک‌دونالد و Burrger King خیلی به این غذا اولویت قائل هستند. در Honolulu رویداد خیابانی سالانه‌ای برگزار می‌شود که راجع به کنسرو گوشت است و در جریان آن رستوران‌های این منطقه انواع مختلفی از این غذا را ارائه می‌دهند.

۸- هاوایی تنها مکانی در آمریکا است که کاخ سلطنتی در آن به رسمیت شناخته شده است


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


پادشاه Kalakaua با الهام از کاخ‌های اروپایی در سال ۱۸۷۰ دستور ساخت قصر Lolani را داد و در سال ۱۸۸۲ نیز تکمیل شد. لازم به ذکر است که این کاخ ۴ سال قبل‌تر از کاخ سفید دارای چراغ‌های الکتریکی بود. این پادشاهی در سال ۱۸۹۳ سرنگون شد اما قصر مذکور الباقی و در معرض بازدید کنندگان قرار دارد.

۹- بزرگ‌ترین جزیره همچنان در حال بزرگ شدن است


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


قله Kilauea از سال ۱۹۸۳ در حال فوران است و جزیره هاوایی نیز با یاری این آتشفشان در حال بزرگ شدن است. این مواد مذاب از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ حدود ۵۴۳ جریب به خاک هاوایی افزوده بودند.

۱۰- هاوایی مسئولیت عظیمی در زمینه گسترش بازی Pogs در آمریکا دارد


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


Pogs قسمتی از بازی قدیمی ژاپنی با نام Menko است و گسترش این بازی از طریق مهاجران انجام شده است. در سال ۱۹۹۱ معلمی در این جزیره بازی مذکور را به دانش‌آموزانش یاد داد و همین عاملی شد تا Pogs خیلی سریع کل آمریکا را در نوردد.

۱۱- هاوایی تنها ایالت در آمریکا است که زبان رسمی دارد


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


Hawaiian نام زبان مردم هاوایی است که البته در راستای زبان انگلیسی قرار دارد و تاحدودی گویش‌های آن متفاوت است. جزیره Niihau در این ایالت بیشترین تمرکز را روی این زبان دارد و طرز گویش آن‌ها خیلی نزدیک به اروپایی‌هایی است که در ابتدا به‌ این جزیره آمدند.

۱۲- در هاوایی بیلبورد غیرمجاز است


مجمع الجزایر هاوایی را بیشتر بشناسید (+عکس)


به دلیل این که تبلیغات کنار جاده‌ای مناظر محیط را خراب می‌کنند، در هاوایی تبلیغات کنار جاده‌ای نظیر بیلبورد‌ها غیرقانونی هستند و این قانون در سال ۱۹۲۷ اعمال شد. هاوایی اولین ایالت در آمریکا بود که این نوع از تبلیغات را ممنوع کرد و پس از آن سه ایالت دیگر آمریکا با نام‌های ورمونت (Vermont)، آلاسکا (Alaska) و مین (Mine) نیز چنین قانونی را اجرا کردند.

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، با ۱۲ حقیقت راجع به ایالت زیبای هاوایی آشنا شدیم. نظر شما راجع به هاوایی چیست؟ با ما و دیگر کاربران از طریق قسمت دیدگاه‌ها در ارتباط باشید.

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :