X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
قیمت تور ارزان استرالیا | لحظه آخری
قیمت هتل و تور ارزان و لحظه آخری و فوری استرالیا 96 - از زمستان، بهار، پاییز، تابستان
enitour دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

همه‌ی ما در اخبار شاهد نزاع‌ها و درگیری‌های موجود در دنیا هستیم. ولی در این میان، جاهای گوناگون دیگری در گوشه و کنار دنیا وجود دارند که به خاطر آرامش‌شان شناخته شده هستند. در این مقاله از “بازل” ما به آرام‌ترین مناطق دنیا سفر می‌کنیم. مکان‌هایی که شادی، دوستی، سطح درخور زندگی و شهرواندانی که خیلی راضی هستند در آن ها یافت می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


بدون تردید می‌توان گفت که همه خواهان این هستند که در یک دنیای آهسته زندگی کنند. ولی به دلایل مختلف زندگی در نقاط مختلف دنیا پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. گرچه مکان‌هایی وجود دارند که در آن ها زندگی برای اغلب مردم تقریباً بی‌نقص است. چه چیزی این کشورها را ایده‌آل‌ترین کشور برای شهروندانش می‌سازد. تنها مسائل مادی با اهمیت نیستند. اتحاد، صلح و زندگی راحت، نقش عظیمی در تشخیص مکانی که خانه‌ای ایده‌آل برای شهروندانش است، ایفا می‌کنند.

چند فاکتور محدود هستند که بر طبق آنها می‌توانیم آرام‌ترین کشورهای دنیا را تشخیص دهیم. موئسسه‌ی اقتصاد و صلح (IEP)، اطلاعات را برای یافتن معیاری جهانی برای صلح (GPI) مورد تطبیق قرار می‌دهد و در نتیجه، کشورها را با توجه به میزان آرامش‌شان لیست می‌کند. فاکتورهای مهمی که لحاظ می‌شوند شامل درگیری‌های داخلی و خارجی، میزان جرم، روابط با کشور‌های همسایه، تروریسم، ثبات سیاسی، میزان جنایت، درصد زندانیان موجود، وسعت تأسیسات نظامی، میزان سلاح‌ها، دسترسی آسان به نیروهای ارتش، آشوب‌های داخلی و ثبات. همینطور برای شرکت در این ارزیابی یک کشور در یک منطقه با وسعت ۲۰.۰۰۰ کیلومتر مربع ، باید بیش از یک میلیون جمعیت ساکن داشته باشد.

ایسلند

ایسلند یکی از کشورهایی است که کمترین میزان‌ جرم و جنایت (۰.۰۰۱۸%) را در جهان داراست، با نمره‌ی ۸.۸۴ از ۱۰ بعنوان آرام‌ترین کشور دنیا در کره‌ی زمین شناخته شده است. این کشور بعنوان نقطه‌ی اتصال آتلانتیک شمالی با اقیانوس قطب شمال شناخته شده است. از لحاظ جغرافیایی بین آمریکای شمالی و اروپا واقع شده و به دلایل عملی جزو قاره‌ی اروپاست. ایسلند دارای جمعیتی کمی بیشتر از ۰.۳ میلیون نفر در یک مساحت ۴۰۰۰۰ مایل مربعی است و دارای بیشترین پراکندگی جمعیت در اروپاست. پایتخت آن “Reyljavik” است و زبان مردم آن ایسلندی است. واحد پول ایسلند، کرون ایسلند است، البتهاین کشور با یخ پوشیده نشده است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


دانمارک

دانمارک که همینطور با نام پادشاهی دانمارک نیز شناخته می‌شود نیز دارای نمره‌ی ۸.۷۹ از ۱۰ است. این کشور در شمال اروپا و میان سوئد، نروژ و آلمان واقع شده‌ است. مساحت دانمارک حدود ۱۶۶۰۰ مایل مربع است. پایتخت آن کپنهاگ و جمعیت آن نیز حدود ۵.۶ میلیون نفر است و زبان رسمی متداول در آنجا نیز دانمارکی است. کشورهای خودمختار جزایر فارو و گرینلند هم تحت سلطه‌ی دانمارک هستند. واحد پول این کشور نیز کرون دانمارکی است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


نیوزیلند

کشور بعدی نیوزیلند زیب با نمره‌ی ۸.۷۶ از ۱۰ است. این کشور در شرق استرالیا واقع شده و جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس آهسته است. نیوزیلند منطقه‌ی عظیمی بالغ بر حدود ۱۰۳۰۰۰ مابل مربع است و جمعیتی حدود ۴.۵ میلیون نفر دارد. پایتخت آن ولینگتون و زبان رسمی آن انگلیسی و واحد پول متداول در این کشور دلار نیوزیلندی است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


اتریش

در مورد بعدی به اروپا برمی‌گردیم. اتریش چهارمین کشور در این لیست با نمره‌ی ۸.۷۵ از ۱۰ است. اتریش در اروپای مرکزی واقع شده و همسایه‌های آن، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، اسلوواکی، ایتالیا، سوئیس و لیختن‌اشتاین هستند. با مساحتی حدود ۳۲۴۰۰ مایل مربع، اتریش جمعیتی بالغ بر ۸.۵ میلیون نفر دارد. پایتخت آن وین است و زیان رسمی مردم آن آلمانی است. اتریش عضو اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و واحد پول آن یورو است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


سوئیس

سوئیس کشور بعدی با نمره‌ی ۸.۷۳ از ۱۰ است. این کشور با خشکی‌ها محاصره شده و در اروپای غربی و مرکزی واقع شده است. همسایگان سوئیس شامل ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش و لیختن‌اشتاین است. این کشور مساحتی حدود ۱۶۰۰۰ مایل مربع و جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون نفر دارد. پایتخت آن برن است و زبان‌های رسمی آن عبارتند از فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانیایی. واحد پول آن نیز فرانک است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


ژاپن

آرام‌ترین کشور آسیا ژاپن است که در لیست ما با نمره‌ی ۸.۷۱ از ۱۰ در رتبه‌ی ششم قرار می‌گیرد. این جزیره در شرق آسیا و در اقیانوس آهسته واقع شده‌ است و عموماً به نام “سرزمین طلوع خورشید” شناخته می‌شود. با مساحتی حدود ۱۴۶۰۰۰ مایل مربع، ژاپن جمعیتی بالغ بر ۱۲۶ میلیون نفر دارد. پایتخت آن توکیو است و زبانی که در سرتاسر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد ژاپنی است. واحد پول مورد استفاده در ژاپن ین است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


فنلاند

دوباره به اروپا برمی‌گردیم. فنلاند کشور بعدی با نمر‌ی ۸/۷۰ از ۱۰ است. این کشور واقع در اروپای شمالی و با سوئد و نروژ و روسیه و استونی هم‌مرز است. پایتخت فنلاند هلسینکی و زبان‌های رسمی در آن فنلاندی و سوئدی هستند. این کشور مساحتی بالغ بر ۱۳۰۰۰۰ مایل مربع دارد و جمعیت آن حدود ۴.۴ میلیون نفر است. بعنوان عضوی از اتحادیه اروپا واحد پول مورد استفاده در فنلاند یورو است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


کانادا

اکنون به آمریکای شمالی می‌رویم. کاندا با نمره‌ی ۸.۶۹ از ۱۰ هشتمین کشور لیست ماست. این کشور با دارا بودن بزرگترین مرز زمینی با ایالات متحده و مساحتی حدود ۳۵۸۴۰۰۰ مایل مربع، یکی از بزرگ‌ترین کشور‌های دنیاست. کانادا جمعیتی بالغ بر ۳۵ میلیون نفر دارد و پایتخت آن اوتاواست. زبان‌های رسمی آن انگلیسی و فرانسوی هستند وواحد پول این کشور نیز دلار کاناداست.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


سوئد

به اروپا برمی‌گردیم. سوئد با نمره‌ی ۸.۶۸ از ۱۰ به طور رسمی با نام پادشاهی سوئد خطاب می‌شود. این کشور در اروپای شمالی واقع شده و هم‌مرز با نروژ و فنلاند است. مساحت آن بالغ بر ۱۷۴۰۰۰ مایل مربع است و جمعیتی حدود ۹.۶ میلیون نفر دارد. این کشور جزئی از اتحادیه اروپاست و پایتخت آن استکهلم و زبان رسمی آن نیز سوئدی است. با این که این کشور در اتحادیه اروپا قرار دارد، واحد پول متداول در آن کرون سوئد است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا


بلژیک

کماکان در اروپا می‌مانیم و به بلژیک، پادشاهی بلژیک که لیست ۱۰ کشور برتر را با نمره‌ی ۸.۶۶ کامل می‌کند، نگاهه می‌اندازیم. خیلی ها از این امر آگاه نیستند، ولی مقر اتحادیه اروپا در بلژیک است و این کشور از اعضای پایه‌گذار آن به شمار می‌رود. همینطور مقر ناتو نیز در بلژیک قرار دارد و مساحت این کشور حدود ۱۱۸۰۰ مایل مربع و جمعیت آن نیز حدود ۱۱میلیون نفر است. همسایگان آن عبارتند از فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ و هلند. پایتخت آن براسل و زبان‌های رسمی آن، هلندی، آلمانی و فرانسوی هستند. واحد پول بلژیک یورو است.


صلح جو ترین و آهسته ترین کشورهای دنیا

 

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :